Нема знаци за можен нов Mac mini за оваа година

Apple ги претстави своите нови Macs во јуни минатата година со доаѓањето на MacBook Pro и најавата за нов и редизајниран Mac Pro, за крајот на оваа година или почетокот на 2018 година. Во секој случај и откако ги видовме најновите движења на компанијата од Купертино, ние не може да го потврди тоа но Mac mini нема да се ажурира.

Барем тоа е чувството што го имаат корисниците на Mac дека гледаме дека од октомври 2014 година овој тим не добива никаква промена. Зборуваме за повеќе од 1084 дена без никакво ажурирање и ова е надминато само со моделот Mac Pro, но од вториот ако има официјални вести за нов производ во наредните месеци.

Треба да се напомене дека најновите ажурирања на Mac mini беа направени двапати во октомври или јуни и јули. Значи, новата верзија или новите компоненти за овој Mac се чини дека тие никогаш нема да пристигнат. Apple може да престане да ги дели ажурирањата (ако не ги има веќе) овој Mac mini или дури и засекогаш отстранете го од неговиот каталог на производи, но ниту ова не е официјално, затоа почекајте движења.

Веќе разговаравме за ова во претходни прилики и вистина е дека во секое време тие би можеле да ги ажурираат внатрешните компоненти на овој Mac mini толку многу сакан од многумина и да ги остават настрана сите овие написи во кои гледаме само на целосно исчезнување на опремата, но реалноста е Изгледа дека Apple нема намера да дејствува во овој поглед и повеќе не зборуваме за обезбедување на Mac mini со дизајн или естетска промена, туку зборуваме за внатрешни промени што го прават Mac за кој можеме повторно да препорачаме купување. Засега е најдобро да се држите настрана, освен ако цената на ова не е навистина зделка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.