Набавете ги позадините за WWDC 2020 тука

Средства на WWDC

Една од новините што WWDC ги носи е едноставно нови позадини што корисниците можат да ги најдат сега бесплатно на мрежата. Ова е случај на веб-страница наречена Бреза, која собира сите позадини на уреден начин за нашите Mac, iPad, iPhone и други уреди. Резолуцијата на овие позадини е висока така што дури и 5k компјутери како iMac можат да уживаат во овие бесплатни позадини со одличен квалитет.

Поврзана статија:
WWDC 2020 ќе биде „ново искуство на Интернет“

На оваа мрежа Најдовме во рамките на една статија од Мет Бирчлер, сите бесплатни позадини кои се достапни во моментов и се исклучиво дизајнирани од овогодинешниот WWDC. Конференција што Apple ќе ја спроведе во тек за прв пат во својата историја поради проширувањето на пандемијата Covid-19 што влијае на целиот свет.

Можеме да бидеме среќни што барем овој настан во кој ќе бидат претставени новите оперативни системи на секој од уредите што ги има Apple, бидејќи повеќето од големите настани се суспендирани за избивање на коронавирус. Во секој случај, Apple мораше да ги претстави своите нови оперативни системи и кој подобар начин да го направи тоа отколку преку онлајн конференција за да не влијае на повеќе здравствени проблеми за луѓето кои присуствуваат на WWDC лично, иако конференцијата се одржува во јуни Подобро е да се спречи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.