Надворешен график за поврзување со Mac на Kickstarter


Ние сме пред амбициозен проект објавен на добро познатата веб-страница за финансирање на луѓе, Кикстартер, што може целосно да го смени MacBook на многу корисници кои имаат Mac со помали поволности. Тоа е надворешна кутија која има внимателен дизајн (дури и логото на компанијата се осветлува), но не е токму дизајнот што нè изненадува, туку е што го чува внатре.

Тоа е напојувајте го нашиот Mac со надворешна видео картичка од серијата Nvidia GeForce GTX 960 или повисока до серијата Nvidia GeForce GTX 980Ti. Сето ова ќе зависи од буџетот што го имаме или сакаме да го инвестираме, а тоа е моделот bull.box нуди различни можни конфигурации за сите корисници, додавајќи ја опцијата за прилагодлива конфигурација со различни приклучоци за поврзување: порта 2 и 3 од гром, MiniDisplay приклучок 1.2 и 1.3 или новиот USB тип Ц.

бик-кутија-1

Овој проект доаѓа во Кикстартер барајќи да финансира ништо повеќе и ништо помалку од 99.000 фунти, што е нешто повеќе од околу 136.000 евра. Во моментот тие собраа околу 9.000 фунти, така што веќе имаат помалку да ја постигнат својата цел за уште 30 дена до крајот. Засега, на што ни е јасно е дека најмалку моќниот графички модел е оној кој најмногу го финансираат корисниците и останаа само 4 единици од моделот GTX со 399 фунти додека ја пишувавме статијата.  бик-кутија-2

За сè да работи совршено, треба само да ги инсталираме вклучените драјвери и ќе бидеме подготвени да ги подобриме перформансите на нашиот Mac. За повеќе информации или дури и да добиеме некое од овие „кутии“, можеме да ги поминеме Веб-страница на Kickstarter.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.