Beyond Blue и A Fold Apart, две нови игри за Apple Arcade

Apple Arcade

Забавата може да биде многу важна овие денови и ова ги поздравува новите изданија како во видео, аудио или во формат игри. Во овој случај Apple Arcade додава два нови наслови на вашата листа на достапни игри на кои секој што има активна претплата.

Новите игри се „Beyond Blue“ и „A Fold apart“, два наслови во кои може да се ужива од кој било Mac и Apple TV компатибилен со Аркада, со iPad или со iPhone. Двете игри се потполно бесплатни за претплатниците на услугата и сега се достапни за да започнат да играат.

Во случај на „Надвор од сино“ искуството е повеќе сензорно и ќе влеземе во чевлите на морски биолог или поточно истражувач чие име е, Мираи. Во овој случај, океанот и неговото живеалиште се протагонисти и звукот заедно со сликите се навистина релаксирачки во оваа нова игра.

И другата новина во Apple Arcade е „Свиткај освен“ почеста игра загатка што може да ни понуди неколкучасовна забава. Во овој случај, ќе доживееме разделба на неколку луѓе кои одлучуваат дека нивната врска не завршува иако нивните патишта треба да се разделат.

Запомнете дека имаме на располагање 7-дневен бесплатен пробен период на Apple Arcade, за да можете да ги испробате сите игри што ги имаат во нивниот каталог. Како што веќе знаете, оваа листа на игри не е најдобра во светот во однос на добро познати наслови, итн., Но може да нè натера да се забавуваме играјќи неколку од нив.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.