Пакет со пет натпревари од спектакуларната сага: Call of Duty

пакет повик за должност

За сите оние кои сакаат игри и игри воопшто, не можете да ја пропуштите оваа спектакуларна понуда што ја објави денес веб-страницата stacksocial и која ни нуди пакет за ограничено време од 7 дена со три митски игри од сагата Call of Duty, како и вклучување на 2 мапи со зомби како протагонисти во цената.

Овие три игри плус нивните соодветни зомби верзии на Call of Duty се достапни за сите корисници на Mac со навистина интересен попуст на нивната цена. Ако направиме купување на секоја од овие игри поединечно, ќе добиеме бројка од нешто помалку од 100 евра така, заштедите со овој пакет се значителни. пакет повик за должност

Не е потребно многу да се објаснува темата на играта затоа што е добро позната, но ќе кажеме дека се работи за игри со многу акција и оружје. За да можам да играм со сите нив тивко на нашиот Mac, го напуштам минимални потребни барања од најновата игра на Call of Duty понудена во овој пакет, што е никој друг, освен Call of Duty: Black Ops и бара како минимални барања:

 • OS X 10.7.5 (за лав) OS X 10.8.4 (за планински лав)
 • Intel Core 2 Duo 2.2 GHz
 • 4 GB RAM меморија
 • 512 MB или повисоко. NVIDIA 650M, ATI HD 3870
 • 15 GB слободен простор на дискот

Цената на Steam платформата на играта Call of Duty: Black Ops е достапна во моментов за 39,99 евра и во продавницата за апликации Mac го наоѓаме до 21,99 евра Значи, да платите малку повеќе и да ја имате оваа серија од 3 + 2 игри вреди. Со овој пакет ќе ги имаме сите 5 на нашиот Mac, за само 39,99 евра.

повик за служба-1 Ако сакате акциони игри и сте играч на оваа сага, кликнете на врската подолу и уживајте во овој спектакуларен пакет игри на вашиот Mac.

Повеќе информации - SimCity: Градови на утрешното проширување Доаѓа на 12 ноември

Врска - Стаксоцијално


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.