Намалете ја бучавата на вашите фотографии со Super Denoising

Супер обезмастување

Зрното на одредена фотографија може да го направи фантастично или абер во очите. Rainитото на фотографиите има тенденција да се појавува повисоко во фотографиите каде амбиенталното осветлување е слабо. Фотографските подобрувања што iOS ги доби во последниве години, тие успеаја да го елиминираат, во голема мера, бучавата од заробувањата.

Сепак, понекогаш, софтверот за обработка на сликите на iPhone, и воопшто на кој било друг паметен телефон, не може да прави чуда и зрното продолжува да се појавува на снимањата, жито што понекогаш ги прави фотографиите неупотребливи, на сите кога тие имаат цел подалеку од тоа да го чуваат во нашите мрежни мрежи.

Супер обезмастување

Благодарение на Фотошоп и вистинското знаење, можеме да го елиминираме бучавата од фотографиите, иако процесот да се спроведе е сложен и потребно е време да не сите сме подготвени и способни да инвестираат. Super Denoising, ни нуди решение во форма на апликација за Mac што ни овозможува да го елиминираме бучавата од фотографиите брзо и лесно.

Super Denoising професионално ја намалува бучавата што се јавува при снимање со високо ISO што ги направивме на кој било паметен телефон или дигитален фотоапарат. Ако обично фотографирате навечер, во затворени простории или снимате со голема брзина, или со паметен телефон или со рефлексна камера, ќе видите како ISO требаше да се зголеми, рачно или автоматски, за да може да снима.

Ако користиме статив и ги прилагодиме вредностите рачно за да фотографираме при слаба амбиентална светлина, не треба да го подигнуваме ISO за да можеме да снимаме, што ни овозможува да спречиме појава на бучава на фотографиите. Вообичаената цена на Super Denoising е 21,99 евра, но за ограничено време, можеме земи го бесплатно преку врската што ја оставам подолу.

Супер денационирање - Намалување на бучавата од фотографии (врска со AppStore)
Супер денационирање - Намалување на фото-шум9,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.