Power Beats Wireless добиваат одобрение од FCC

Powerbeats

Останува да се најдат уште неколку детали за можноста Apple да го лансира новиот Power Beats Wireless преку својот потпис Beats. И тоа е дека овие безжични слушалки за кои гледаме гласини веќе неколку недели, штотуку добија одобрение од FCC и затоа можеме да кажеме дека таканаречените Powerbeats 4 се практично реалност. 

Power Beats Wireless, што е името што го наоѓаме во описот на FCC, тие можат да ја видат светлината многу наскоро и со нив доаѓањето на чипот Х1 внатре. Овие слушалки кои имаат кабел за поврзување едни со други, се специјално дизајнирани за спорт благодарение на совршената поддршка што ја прават во нашето уво.

«Еј Сири» главната новина на овие нови Powerbeats

И, тоа е дека најзначајната новина во овие слушалки на „Епл“ ќе биде новиот чип имплементиран внатре што ни нуди можност за повикување на „Сири“ преку гласовната команда „Еј сири“. Ова отвора многу опции за корисници кои спортуваат и тоа е дека заедно Apple Watch може да биде совршен придружник за секој спортски ден.

Многу повеќе детали за овие нови Powerbeats 4 се непознати, но реалноста е дека нивниот дизајн може да не се промени во однос на сегашниот Powerbeats 3 и повеќе имајќи предвид дека пред еден месец протече слика во iOS верзија во која може да се види дизајнот на слушалки многу слични на сегашните. Е мора да почекаме за официјалното лансирање, но веќе ги поминавме тестовите на FCC можеби нема да потрае премногу долго за да се појават што е достапно преку ажурирање од официјалната веб-страница на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.