Reе ви се допадне овој рендер на MacBook Air со нов дизајн

Пренесете MacBook Air

Можно е фирмата Купертино наскоро да го ажурира дизајнот на MacBook Air. Барем гласините се она што тие го посочуваат и ние зборуваме за оваа можност веќе една недела, да имаме нов MacBook Air со дизајн сличен на новиот iMac претставен пред неколку недели.

Добро познатиот филтер Prон Просер, става на маса нов рендер во кој можеме да го видиме новиот дизајн за MacBook Air што протече во текот на овие денови. Не значи дека тоа ќе биде последниот тим далеку од тоа, но овој рендер може многу да личи на производ објавен од Apple оваа година ако гласините се точни.

Пренесете MacBook Air

Вистината е дека дизајнот на овој MacBook Air од Просер е прилично убав и со разни бои може да биде навистина добар. Како што можеш да видиш тастатурата е бела, нешто што не се случило долго време во лаптопите на „Епл“.

Пренесете MacBook Air

Вистината е дека дизајнот е прилично сличен на оној на новиот iMac и можеме да кажеме дека е доста успешен со квадратни рабови слични на сегашните линии во опремата на Купертино. Нема ништо точно во овие гласини, но гледајќи ги овие рендери, навистина посакуваме да беа. Дизајнот е многу рамен и сигурно ќе сака многу луѓе, иако како што велат: за вкусови, бои.

Ние сме внимателни кон движењата на Apple, ќе видиме дали наскоро ќе лансираат нов MacBook Air сличен на оној што го објави Prosser во овие рендери.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.