Наскоро ќе можете да го поврзете вашиот Mac со Apple Watch

Новата гласина за нова функција која се чини дека ќе биде имплементирана во претстојната верзија на watchOS е од посебен интерес за сите корисници на Mac.

Досега корисникот на Apple Watch се бараше да има iPhone. Паметниот часовник на Apple работи само ако е поврзан со мобилен од истата марка. Но, се чини дека ова се менува. Со претстојното ажурирање на watchOS, освен со iPhone, ќе можеме да поврземе и Apple Watch со Mac или iPad, без да бидеме принудени да имаме и iPhone.

Според нова гласина се појави во Twitter, претстојниот watchOS ќе ја вклучи како новина можноста да може да се поврзе Apple Watch не само со iPhone, но и на а iPad, или дури и а Mac.

Сите знаеме дека за да користиме Apple Watch, мора да поседуваме и iPhone. Паметниот часовник на Apple сам по себе не работи. Мора да биде поврзани со iPhone, Да или да.

Ако веќе го имате поврзано вашиот Apple Watch со вашиот мобилен телефон, можете да го користите со вашиот iPad за одредени специфични дејства, како на пример следење на рутините за обука на Apple Fitness + на екранот на iPad. Исто така, може да комуницира со вашиот Mac во одредени моменти, како што е отклучување или проверка на лозинки или плаќање со Јаболко Плаќаат, и уште малку. Но, се чини дека ова може да се промени наскоро.

Според коментарот што се појави деновиве на Твитер, Apple ќе дозволи да биде Apple Watch линк исто така и на други уреди на компанијата, како што се iPad или Mac, без императивна потреба да имате и iPhone.

Наведениот извор, сепак, не кажа дали оваа новина ќе се имплементира оваа година, со watchOS 10, или ќе треба да почекаме следната година, во watchOS 11. Ќе видиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.