Најдобриот фудбал на вашиот Mac

Нова слика

И не мислам на вистинскиот, туку на најдобриот фудбалски симулатор што постои во моментот од гледна точка на мнозинството критичари и корисници: ФИФА 12.

За прв пат, FIFA е достапна природно на Mac и тоа го прави со најдобрата верзија досега, и со новиот тактички одбранбен систем играта е многу пореална од порано и станува предизвик да се победи секој натпревар играјќи како вистински тим и не удирање копчиња.

Можете да го купите -каде го најдов- за 40 долари и во американска верзија. Можно е да го пронајдете шпанскиот во продавница, но во дигитален го ставам оној што сум го видел.

Врска | ФИФА12


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Сантијаз dijo

  Многу добра и изненадувачка вест за гејмерите на Mac. Ви благодариме!

 2.   васаил dijo

  Но, како е играта? Обично дозволуваме да ги смениме и доаѓа во резолуции од минатиот век ...
  Моето прашање е, дали оваа Fifa за Mac е целосно природна и прилагодена, со своите контроли и резолуции што можат да се конфигурираат и така натаму?
  Ви благодариме!

 3.   Сантијаз dijo

  Willе ти кажам што сум пробала. Колку што знам, тој е мајчин јазик, не е адаптација и е 100% како компјутер. Во резолуциите, оние што ги давате вашата картичка и контролите, ги менувате во рамките на играта, да играат со тастатурата и без проблеми. Без сомнение е најдобрата верзија до сега. Уживам многу и на мојот Mac, без проблеми од каков било вид.

  Честитки!

 4.   васаил dijo

  Ви благодарам многу!
  Haveе морам да го разгледам тоа, бидејќи веќе се радував на еден добар фудбалски натпревар за Мек!

  Честитки!