Најсеопфатниот уредувач на PDF-датотеки се нарекува PDFelement 7

PDFelement

Форматот PDF стана стандарден, замена на физичка хартија при споделување на кој било вид документ, или помеѓу компании, поединци или официјални тела. Како што минуваа годините, овој формат доби нови карактеристики за да го направи совршен дигитален медиум.

Пренослив формат на документ (PDF за неговиот кратенка на англиски јазик) е создаден од Adobe, истиот развивач на Фотошоп, Премиера, Илустратор ... Во 2008 година, стана отворен стандард, со што стана најшироко користен дигитален формат во светот, затоа не е потребно да се користат апликации од трети страни за да се прочита неговата содржина.

PDFelement

Форматот PDF тоа е многу повеќе од формат за споделување документи. Овој формат ви овозможува да заштитите документи со лозинка, да спречите нивна содржина да се менува, да се печати или копира дел од нивната содржина, па дури и да креирате форми за споделување преку Интернет или директно да печатите.

Како што споменав погоре, за да може да се чита овој вид формат, не е потребна апликација од трета страна, бидејќи сите оперативни системи ни овозможуваат да ја читаме нејзината содржина. Но, ако сакаме уредувајте ја вашата содржина, работата многу се менува, бидејќи бројот на апликации што ни овозможува да го направиме тоа, можеме да ги броиме со прстите на едната рака.

Сега можете да кажете дека тоа не е случај, дека има многу апликации за уредување на овие типови датотеки. ок, прифаќаме брод. Но, ако навистина сакаме да работиме со датотеки во овој формат извлекувајќи максимум од тоа без да губите време Со апликации кои никогаш не го прават она што го ветуваат, најдобрата опција на пазарот денес е PDFелемент 7.

Што е PDFелемент 7

PDFелемент 7, како што подразбира и неговото име, е уредник за датотеки во PDF формат, уредник што ни овозможува не само да креираме датотеки во овој формат, туку исто така ни овозможува да уреди, конвертирај, па дури и потпиши ги, сè почеста функција во ерата во која живееме.

PDFелемент 7 е дизајниран со a многу интуитивен кориснички интерфејс, ни нуди напредни алатки за пишување, ни овозможува да креираме документи заеднички, има конзола за управување со корисник, како и интегрирање на еден од најцелосните конвертори во овој формат.

Кога конвертирате датотеки во овој формат, lАпликацијата macOS Preview е фантастичнаСепак, компресијата што ја извршува не е толку многу и понекогаш, добиената датотека е многу поголема од датотеката од која е создадена, форматот што го воспоставивме исчезна, квалитетот на сликите е намален ...

Ако сакаме да ги конвертираме датотеките во овој формат, на најефикасен и најефикасен можен начин, најдобро што можеме да сториме е користете специфична апликација, како што е PDFелемент 7 или кој било друг. PDFелемент 7 е достапен во две верзии: Стандардна и Про.

Што можеме да направиме со PDFelement 7 Standard

Уреди PDF

PDFelement

Како добар уредник за PDF-датотеки, PDFелемент 7 ви овозможува да ги уредувате и текстовите и вклучените слики во овој тип датотеки, како и врските, форматот (големината на фонтот и фонтот, порамнете го текстот, додајте повеќе формати). Исто така, ни овозможува да додадеме водени жигови или да го елиминираме оној што ќе се најде во документот, сè додека тие не се наоѓаат на сликите, а не на сликите.

Обележете и коментирајте PDF

PDFelement

Кога станува збор за заедничка работа на документ, нема подобар начин да го направите тоа од додавање коментари, лепливи белешки, смс-повици, марки, полиња за текст; подвлечете, истакнете или истакнете го текстот, како и создадете сопствена галерија од персонализирани марки за одобрување документ, испратете ја на преглед ...

Конвертирајте датотеки во PDF

Датотеките во PDF формат се како енергија: ниту се создаваат ниту се уништуваат, тие се трансформираат (освен со уништување). Датотеките се претвораат (трансформираат) во PDF формат откако ќе бидат креирани во други апликации, како што се Word, Excel, Powerpoint или кој било друг формат на слика. Да се ​​биде специфична апликација за оваа функција, конвертираната датотека ги задржува форматот, графиките, сликите, фонтовите и други елементи во нивниот оригинален дизајн, без промена на дистрибуцијата во кое било време.

Пополнете формулари

За разлика од апликациите што ни овозможуваат да читаме датотеки во PDF формат и да пополнуваме формулари, со PDFелемент 7 исто така можеме чувајте ги податоците што ги внесовме во документот, во случај да треба да препечатиме копија, да направиме измена без повторно да го пополните документот ...

Управувајте со PDF-датотеки

PDFelement

Исто така, ни овозможува да управуваме со содржината на датотека во PDF формат, додадете или отстранете страници покрај тоа што ги ротирате и извлечете ги оние што не интересираат.

Што можеме да направиме со PDFelement 7 Pro

Покрај функциите на стандардната верзија, верзијата Pro оди чекор понапред и ни нуди низа функции што нема да ги најдеме во ниту една друга апликација од ваков тип, и внатре и надвор од продавницата за апликации Mac.

OCR
PDFelement

Системот за препознавање на знаци (ОЦР за неговиот акроним на англиски јазик) ни овозможува препознајте и претворете во датотека за уредување содржината на PDF-датотека. Оваа функционалност е компатибилна со 29 јазици и каде е вклучен шпанскиот јазик.

Создадете и потпишете форми

PDFелемент 7 ни овозможува креирајте PDF-датотеки што може да се пополнат, додавајќи полиња за текст, радио копчиња, полиња за избор, паѓачки списоци и полиња со списоци. Покрај тоа, тоа исто така ни овозможува да додаваме дигитални потписи на формуларите.

PDFelement

PDF-група

Друга од функциите што ги нуди верзијата Pro е можноста за група во една датотека, различни датотеки во PDF формат.

Конвертирајте PDF во други формати

Во рамките на опциите за конверзија во други формати, Pro верзијата на PDFелемент 7 ни овозможува извезувајте ги датотеките во формат првично креиран од Adobe во EPUB, HTML, Plain Text и RTF.

Нумерирање на Бејтс

Нумерирањето на Бејтс е а метод на индексирање на правни документи што го олеснува идентификувањето и враќањето, доделувајќи им на секоја страница единствен број на Бејтс, кој ја означува неговата врска со другите документи нумерирани според овој метод. PDFелемент 7 ни овозможува да го користиме овој напреден формат за нумерирање.

Колку чини PDFelement 7

PDFelement

За да уживаме во сите функционалности што ни ги нуди PDFelemenet 7, мора да управува нашиот тим macOS 10.12 или повисок и 64-битен процесор (исто така достапен за Windows 10). Оваа апликација е целосно преведена на шпански јазик, така што јазикот нема да биде пречка да го извлечете максимумот од неа.

Иако ова достапно преку продавницата за апликации Mac, PDFелемент 7 ни овозможува преку својата веб-страница, преземете пробна верзија на апликацијата за да може корисникот од прва рака да ги види сите функции што ни ги нуди. Откако истече пробниот период, за да продолжиме да ја користиме апликацијата, мора да избереме која од двете верзии (Стандардна или Про) сакаме да ја задржиме.

Во зависност од употребата што ќе ја искористиме оваа апликација, момците од PDFelement ги ставија на располагање три планови за цени, и за Стандардната и за Про верзијата:

PDFелемент Про Стандард на PDFелемент
Годишна претплата 89 евра 69 евра
Претплата за четвртина 29.95 евра Не е достапно
Единечна уплата (доживотна претплата) 119 евра 79 евра

Овие цени се за приватни корисници. Ако станува збор за компанија или едукативен центар, имаме низа предности кои не се достапни во верзијата за поединци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.