Некои корисници се жалат на батеријата на нивниот Apple Watch со watchOS

Епл Види

Можеме да кажеме дека многумина се корисници кои сега се наоѓаат во најновата достапна верзија на watchOS, во овој случај watchOS 6.2 и исто така има многу корисници кои би се жалеле на намалување на перформансите во автономијата на уредот. Ова како и во сè, не е на општо ниво и точно е дека многу од корисниците кои се жалат на намалувањето на автономијата се оние кои имаат Apple Watch Series 4 или порано, изгледа дека оние од новата Серија 5 немаат проблеми со батеријата.

Apple Watch нормално нуди автономија со умерена употреба на ден и пол или два, во зависност од многу фактори. Во овој случај, се чини дека новата верзија на watchOS ги прави часовниците да изгубат одредена автономија во споредба со претходната верзија и корисниците кои најмногу се жалат се оние кои имаат Серии 2, 3 или 4. Моето сопствено искуство ми кажува дека батеријата секогаш се губи поради очигледни проблеми со абењето на уредот и дека откако ќе ажурираме може да биде прашање на денови сè да се стабилизира повторно со процесите и другите, но понекогаш тоа не е така.

Интересно во оваа смисла е дека доаѓањето на новите верзии секогаш носи нови функции во функционалноста, грешките се коригираат и откриените проблеми се решаваат, иако е точно дека во некои случаи новите верзии може да доведат до поголема потрошувачка на батерија, но не е генерализирано. Поплаките на корисниците кои забележуваат поголема потрошувачка се во контраст директно со оние кои тоа го велат со новата верзија тие имаат подобра автономија, тоа е нешто што се повторува во овие случаи.

А, дали, забележувате поголема потрошувачка на батерија на вашиот Apple Watch, откако инсталиравте watchOS 6.2?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.