Некои Apple Watch доживуваат проблеми со полнење со watchOS 5.0.1

Гледајте подкасти на ОС5

Вистината е дека Apple не запира во своите напори да ги направи своите производи да работат што е можно подобро и ако неодамна го пуштија во оптек новиот систем watchOS 5, а подоцна како што ни рече нашиот колега Jordорди пред неколку дена watchOS 5.0.1, сега тие покажуваат на мрежата, корисници кои имаат проблеми со полнење на Apple Watch. Како што веќе рековме во статијата на Jordорди, watchOS 5.0.1 е брзо ажурирање за корисниците на Apple Watch во кое Apple поправа одредени проблеми, но конкретно оној што спречува правилно полнење на Apple Watch.

Ако го ажуриравте вашиот Apple Watch на watchOS 5, можеби во последните неколку дена сфативте дека полнењето на уредот не е целосно правилно. Оние од Купертино откриле грешки во последното ажурирање што го ставија лек е во тек, верзија 5.0.1 на системот, иако одредени корисници продолжуваат да пријавуваат проблеми со повторно вчитување. 

Apple многу брзо откри дека има проблеми во watchOS 5 и тие го поправија со watchOS 5.0.1. Сепак, почнуваме да гледаме корисници кои продолжуваат да пријавуваат проблеми со полнење на нивните уреди. Она што ажурирањето требаше да го поправи е:

  • Го решава проблемот што предизвика некои корисници да не добиваат кредит за стоење попладне.
  • Решава проблем што предизвикуваше мал број на корисници да забележат зголемување на минутите за вежбање.
  • Поправи проблем што може да спречи полнење на Apple Watch.

Батерија Apple Watch Series 4

Од трите проблеми, тој што е критичен е повторно полнење, и ако уредот не се наполни правилно, можеме дури и да го оштетиме. Несомнено, постојат моменти кога се прашуваме како е можно Apple да пушти во оптек систем со вакви типови на дефекти. Затоа, одете на вашиот iPhone и Започнете со ажурирање на вашиот Apple Watch пред да наиде на проблеми. Ако откако ќе се ажурира, продолжувате да имате проблеми со полнење, ве советуваме да ја прекинете врската и да го започнете процесот повторно. 

Ние ќе бидеме внимателни на секое можно движење од страна на Apple и до сега знаевме само што ни рече нашиот колега iорди Гименес во својата статија за верзијата watchOS 5.0.1


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.