Непријател XCOM Непознат, сега достапен во продавницата за апликации Mac

игра-xcom-mac

Ново стратешка игра сега е достапна за корисниците на Mac кои сакаат да играат игри на своите Macs Овој пат играта претставена за Mac компјутерите се вика XCOM: Enemy Unknown - Elite Edition. Оваа игра беше претставена минатиот февруари и конечно пристигна за нашата платформа Мек минатиот петок.

Во оваа игра за улоги препорачана за повеќе од 17 години и заснована на митската игра X-COM: НЛО одбрана од 1994 година, ќе можеме да комбинираме тактики за обука, преговори со владите и опремување на нашите сили на најдобар можен начин. да се бориме со импресивна инвазија на вонземјани што доминира и создава паника меѓу цивилите на земјата кои се безмилосно напаѓани и киднапирани. xcom-игра-2

Некои од карактеристиките и можностите што оваа игра ни ги нуди, а кои веќе можеме да ги најдеме продавницата за апликации Mac, се:

 • Водењето на нашите војници XCOM во битка заснована на кривина зависи од тоа дали ќе постигнеме катастрофални придобивки или загуби за човештвото.
 • Управувањето со ресурсите е важно за проширување на базата XCOM, дури ќе можеме да ги контролираме и сателитите на Земјата и нивната воздушна одбрана.
 • Имаме можност да создадеме мултиплеер игри или со интернет конекција или со поврзување на компјутерите во LAN. xcom-игра

Цената на оваа игра е 44,99 евра и пред да го купите, важно е бидејќи Mac App Store ни го кажува тоа да ги разгледаме минималните барања што се потребни за да можеме да ја играме оваа игра за улоги на нашите Macs. Таа е целосно на шпански јазик меѓу другите јазици, има големина од 13,47 GB и нејзин развивач е Feral Interactive Ltd.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Повеќе информации -  Новиот SimCity ќе се појави на Mac на 11 јуни

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ashley dijo

  добра игра 1 недела играње на играта и тоа е многу зависно.