DiRT 3 Complete Edition, попуст на ограничено време на Mac App Store

  нечистотија-3-комплетно-издание-2

Нечистотија 3 комплетно издание Намален е за ограничено време во онлајн продавницата „Епл“, конкретно тоа е 33% попуст на вообичаената цена. Овој пат тоа е игра со трки со автомобили и ситни автомобили!

Тоа е популарната подобрена верзија на Нечистотија, каде што ќе работиме шест високооктански дисциплини: Рели, Реликрос и Гимкана, настан во слободен стил од тркачкиот митинг и феноменот ЈуТјуб, Кен Блок и неговиот Форд Фиеста WRC 2011 година, со кои ќе уживаме во скокање, лебдат, горење тркала и свртување на спектакуларните патеки со пречки.

нечистотија-3-комплетно-издание-1

Ова е игра што не може да се пропушти во колекцијата на оние motубители на автомобилизмот и што му овозможува на играчот да влезе во чевлите на возачот на рели од удобноста на нашата фотелја. На минимални потребни барања правилно да ја играме играта на нашиот Mac се следниве:

Имајте процесор од 2.0 GHz или повисок, најмалку 4 GB RAM меморија, графичка картичка од 256 MB и има 15 GB слободен простор на дискот за инсталација. Покрај тоа, следниве картички графичките НЕ се поддржани: ATI X1xxx серија, ATI HD2xxx серија, Intel GMA серија, Intel HD3000, NVIDIA 3xx серија, NVIDIA 7xxx серија, NVIDIA 8xxx серија и NVIDIA 9400 серија. во моментов не е поддржано со томови форматирани како Mac OS Plus (чувствителни на големи букви).

На платформата Steam е достапна за 29,99 евра за сега, но не исклучуваме дека ќе падне во цена за да одговара на онаа на продавницата на Apple. Во Steam, додадена е интеграција на Steamworks, која има достигнувања, табли со водачи и зачувани игри во Steam Cloud.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.