Не притискајте го Црвеното копче, доаѓа во продавницата за апликации Mac

не притискај-на-црвено-копче-1

Се соочуваме со една од оние лежерни игри што сигурно ќе нè забавуваат долго време. Играта има многу неоригинален наслов, но навистина конкретна и директна, а тоа е дека се обидува да не го притисне црвеното копче. Не притискајте го Црвеното копче, тој веќе долго време беше достапен во продавницата за апликации за уреди со iOS и само вчера попладне дојде до продавницата за апликации Mac. Вистината е дека темата на играта не е ништо друго освен да се спротивставиме на самата игра и се појавуваат фрази на англиски јазик во кои некогаш ни е кажано што треба да правиме, а друг пат тие ни кажуваат колку сме „тешки“ со притискање на копчето блажено црвено копче.

не притискај-на-црвено-копче-3

Темата на играта е многу едноставна и се состои од бунтовник и притискање на црвеното копче за рекламирање. Всушност, дури и во дел од играта ова копче ја менува бојата или се множи со 10 за да ни даде повеќе работа, но среќното копче не престанува да се појавува за да притискаме и притиснеме.

не притискај-на-црвено-копче-2

Ако го дозволите моето мислење, ќе ви кажам дека тоа е игра што лично не ме возбудува многу едноставно затоа што нема акција или едноставно затоа што не е игра за мене. Тоа не значи дека е забавно и дека поминувате некое време притискајќи го копчето за да видите што завршува, но најдоброто нешто е што бидејќи е бесплатно пробајте и добиете ваша пресуда 🙂 Единствениот услов за ова Не притискајте го црвеното копче е да бидете на OS X 10.9 или повисок.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.