Нова апликација за белешки од лентата со задачи, tmpNote

Точно е дека апликациите за земање белешки имаме многу достапни и некои од нив се навистина моќни во однос на функциите што ни овозможуваат да ги извршуваме. Во овој случај се соочуваме со нова апликација што доаѓа во продавницата за апликации Mac денес tmpNote, и тоа не е дека таа е лек во смисла на дополнителни функции, но ни овозможува да ја извршуваме задачата за правење белешки брзо и ефикасно.

Не станува збор за функциите што ги нуди или алатките што ги има, едноставно ни овозможува да бележиме на едноставен начин со пристап до него од лентата за задачи на нашиот Mac. Со ова, она што го постигнуваме е подобра продуктивност од навистина е брзо да снимите белешка и да ја зачувате со tmp Забелешка. 

Преземањето на апликацијата е целосно бесплатно и откако ќе се преземе, таа останува „закотвена“ во лентата со задачи на нашиот Mac. Зачувувањето белешка е едноставно како да кликнете на иконата што се појавува на лентата и директно да ја напишете белешката или пораката што ги сакаме. Оваа порака ќе биде зачувана помеѓу сесиите. Можеме да ја конфигурираме апликацијата да се отвора автоматски и да го активираме почетокот на апликацијата при најавување, оваа опција мора да се активира во поставките бидејќи е стандардно оневозможена.

Најдоброто нешто во врска со tmpNote е несомнено леснотија на користење и едноставност. Точно е дека мајчината апликација Apple Notes станува се подобра и подобра, но да се имаат овие алтернативи е секогаш добро за секого.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.