Нова верзија на watchOS е достапна за преземање v5.0.1

Пред неколку часа Apple официјално ја лансираше новата верзија на watchOS за корисниците на Apple Watch. Во овој случај тоа е верзија 5.0.1 и во него се додаваат некои подобрувања и поправени грешки во системот.

Засега, една од главните причини зошто е лансирана оваа нова верзија на watchOS е тоа што активноста вони и конкретно прстенот за вежбање, тој пропаѓаше. Се чини дека сметките не поминаа добро и на крајот ова ажурирање требаше да биде објавено неколку дена по официјалното пуштање во продажба на watchOS. 

Прстенот за вежба сметаше повеќе активност на сметката

Се чини дека една од главните причини за објавување на оваа верзија е тоа што некои корисници забележаа зголемување на минути за вежбање без всушност да го сторат тоа. Ова го натера Apple да ја лансира новата верзија што е веќе достапна за сите корисници Кои имаат Apple Watch Series 1, Series 2, Series 3 и секако новиот модел на Series 4.

Дури се чини дека во оваа верзија се користи за да исправи некои мали грешки на новата верзија, па затоа се препорачува доколку имате еден од овие Apple Watch е да ажурирате што е можно побрзо. За да го направите ова, ние едноставно треба да пристапиме до апликацијата iPhone Watch, кликнете на Општо, а потоа на Ажурирање на софтвер. Според некои корисници, потребно е да се инсталира ова ажурирање подолго време, затоа не брзајте кога ќе го инсталирате на вашиот часовник.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.