Новата верзија на Safari Technology Preview е достапна за преземање

И тие веќе одат на верзија 44 на овој експериментален прелистувач на Apple, Safari Technology Preview. Овој пат, како и во претходните верзии, она што е подобрено е ефикасноста на прелистувачот, додадени се поправени грешки за JavaScript, CSS, потврда на форма, веб-инспектор, веб-API, медиум, перформанси и слично.

Новата верзија ги додава овие новости и подобрувања во стабилноста на прелистувачот на Apple кога поминаа две недели од лансирањето на верзијата 43. Во секој случај, важно е што овој експериментален прелистувач што го користиме веќе подолго време е сè уште најдобрата платформа за тестирање за прелистувачот Safari од Apple на Mac.

Ова е независен и потполно бесплатен прелистувач што може да го користи секој што сака и има Mac, колку повеќе корисници го пробаат овој прелистувач, толку повеќе повратни информации Apple добива за dПронајдете грешки и применете ги потребните корекции. Исто така, како што секогаш се сеќаваме во ажурирањата што пристигнуваат, до да бидат инсталирани нема потреба да имате сметка за програмер и секој може да преземе со едноставно пристапување до веб-страницата за развивачи на фирмата Купертино.

Esta última actualización de Safari Technology Preview ya está disponible a través de la Mac App Store para cualquiera que haya descargado el navegador con anterioridad. Y si quieres probar el navegador ya sabes que la descarga es totalmente gratis y la encontrarás en la web oficial de Safari Technology Preview.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.