Нова верзија 2.0.3 за игра MiniDrivers

минидривер-2

Нова верзија на играта MiniDrivers пристигнува во продавницата за апликации Mac, во овој случај е верзија 2.0.3 и додава различни подобрувања во општата изведба, коригира и решава некои грешки од претходната верзија и исто така го модифицира стилот на менијата со нов дизајн.

Останува да се каже уште малку за оваа игра што не беше кажано во претходните прилики каде што видовме ажурирања или новости, но навистина станува збор за едноставна, но многу забавна игра што ни овозможува да уживаме во трки со автомобили без да мора да бидеме вистински симулатор, а не обратно.

Toе имаме на располагање три добро диференцирани режими на игра: Торнео, каде што ќе трчаме серија трки, режимот Сезона, што ни овозможува да се приклучиме на тим и да станеме пилот на Светски шампион ако нашите вештини се добри и Интернет турнир, каде што ќе ги покажеме нашите пилот вештини со нашите пријатели и други онлајн корисници. Исто така, има мала серија видеа кои ќе прикаже вистински Ф1 трки од друга, посимпатична гледна точка.

минидривер-1

Оваа игра за Mac навистина ме привлече и знам дека ја препорачувам во секое од ажурирањата што ќе бидат објавени, но вистина е дека сите што ја пробаат некое време (се додека ви се допаѓа ваков тип на трки) сакаат тоа Ова ажурирање е достапно како и секогаш од Mac App Store> Ажурирања или од менито на > App Store ... е потполно бесплатно и ако сакате можете да го преземете од врската подолу, но Пазете се, тоа е зависност!

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.