Нова гласина за уред со 27-инчен екран за WWDC 2022

Рендерирај iMac

Само напред зборуваме за гласини за гласини. И тоа е дека додека некои медиуми и аналитичари уверуваат дека компанијата од Купертино не планира да лансира нови екрани оваа година, односно го оставаат iMac надвор од секоја опција за лансирање, други како Рос Јанг, сега се појави предупредување за можен уред со 27-инчен екран и мини-LED технологија.

Очигледно, ако зборуваме за 27-инчни екрани, на сите ни доаѓа на ум лансирањето на iMac, на iMac што моравме да го гледаме или што сè уште можеме да го видиме во текот на остатокот од годината и тоа многумина однапред велат дека Apple го отстранил од својот каталог на производи.

27-инчниот iMac би можел да биде навистина скап, нели?

И тоа е дека го видов 24-инчниот iMac заедно со намалената цена на опремата на Apple благодарение на интеграцијата на Apple Silicon процесорите. можеме да мислиме дека овој 27-инчен iMac би можел да биде директно поврзан со тимовите Pro. Тоа би значело значително зголемување на цената на производот, но не е јасно дали тоа ќе биде случај или не.

Вчера Рос Јанг ја објави оваа порака на својот официјален Твитер профил, оставајќи ја вратата отворена нов производ за месец јуни. Овде не се споменува дали ќе биде iMac или не, она што се посочува е дека би бил со мини ЛЕД екран, нешто што не не изненадува премногу. Да се ​​надеваме дека ова е iMac и дека компанијата од Купертино не го исклучува компјутерот со голем екран за сите корисници како што тоа го направи со 24-инчниот компјутер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хуан Антонио dijo

    Многу е тажно слепите снимки што Apple продолжува да ги дава во својот мак модел за професионалци, тоа е најголемата измама што некогаш била видена во мак про ерата, г. бренд кој во својот момент бевме професионалци, дизајн, аудио и мултимедија главна реклама на вашиот бренд. Ако плаќаме за нешто што е уникатно, очигледно ни треба и практично и опрема што не може да се ажурира, потребен ви е бесконечен број кабли за адаптер и за да се надополни, не ги исполнува минималните барања кои на професионалците им треба, ни во RAM, ни во хард дискот, што минимум, каква корист е тоа што велат дека имаат најдобри процесори, ниту оперативниот систем го извлекува максимумот од тоа, ниту цената одговара на резултатот , господа, ова не е ниту iPhone, ниту ipad, ниту компјутер за корисници надвор од еснафот. Apple ќе продолжи вака? По скоро 24 години со овој бренд, се прашувам дали навистина вреди да се купи монитор по цена на најдобриот компјутер што можете да го купите, all inclusive. Работата да биде полоша, IMAC-овите од пред 3 години, од кои повеќето чинат повеќе од 6.000 евра, веќе не ни постојат... нели не се способни повторно да ги комбинираат со новите процесори? Ајде да видиме кога ќе се разбудат... овој бренд, покрај тоа што е за целата јавност на која сакаа да го насочат, е и за професионалци, господа од Apple….