Нова позадина во OS X El Capitan бета 6

позадината на капетанот

Apple навикна на вградување нови позадини во бета верзии објавени за програмери и овој пат се појавува нова позадина во OS X El Capitan бета 6. Бета 6 лансираната на 4 август е близу да ја надмине бета 7, но засега и додека не пристигне, програмерите продолжуваат да покажуваат некои од новостите што ги содржи оперативниот систем Mac.

Во овој случај, покрај подобрувањата во перформансите и другите поправени грешки спроведени од компанијата Купертино, шестата бета додава нова позадина во која можете да ја видите карпестата формација на долината Јосемит, Ел Капитан.

Оваа нова позадина е навистина спектакуларна и тоа можеме да ги користиме на сите Mac вклучувајќи ги и iMac 5K, MacBook Retina и други уреди благодарение на неговите Резолуција 5120 x 3200. Ова Сликата е направена ноќе од Глечер Поинт, во националниот парк Јосемити.

Во моментов мора да продолжиме да ги чекаме новите верзии доколку додадат нови карактеристики, иако сите сме убедени дека подобрувањата се оние што беа презентирани и дека навистина нема да имаме многу промени во овој поглед. Она што е сигурно е дека Apple додава на својот нов OS X 10.11 El Capitan уште некои од овие позадини што толку многу ни се допаѓаат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Аса Лопез dijo

  4 пати обичен збор „спектакуларен“ во два кратки пасуси ... Да видиме дали можете да научите да пишувате пред да објавувате на блог!

  1.    Jordорди Гименез dijo

   Голем придонес Аса, мило ми е што ви се допадна тапетот!

   Со почит