Нова продавница на Apple во Хонг Конг и благодарност од Тим Кук

продавница-хонг-конг

Самиот извршен директор на Apple, Тим Кук, им се заблагодари на илјадниците корисници кои дојдоа на продавница за нова компанија лоциран во Хонг Конг, патот Кантон. Apple продолжува да отвора нови продавници со френетично темпо и овој пат повторно беше Кина. Оваа продавница е на мапата од 2013 година и после овие две години конечно се отвори за корисниците на многу посебно место во овој голем град бидејќи се наоѓа во 100 кантонски пат, во јужниот дел на Коулун, во високо-трговската област Цим Ша Цуи.

Ова е твитот што денес го остави самиот Кук на својот официјален профил на Твитер:

Ние исто така оставаме а избор на фотографии на оваа нова продавница:

Јасно е дека Епл го има целото месо на скара во Азија сега, и веќе 6 од 25 што планираат да ги отворат, биле отворени за две години. Следните продавници се исто така многу добро лоцирани, во важни трговски центри или на улици каде поминуваат многу луѓе секој ден.

Ние секогаш бараме од тука Apple да погледне на други места каде што до денес тие сè уште немаат официјална продавницаНо, малку може да се стори пред моќ како Кина и нејзиниот раст, така што Епл престанува да размислува за оваа земја во моментов. Допрете да чекате и да користите овластени препродавачи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.