Нова славна личност на Apple Fitness + „Време за прошетка“: принцот Вилијам

Фитнес + со принцот Вилијам

Начинот на кој Apple откри дека ќе ве инспирира добро да прошетате се нарекува „Време за прошетка“. Fitness + и Apple Watch ќе ви помогнат да вежбате додека славна личност ја споделува својата приказна, фотографии и музика. Американската компанија штотуку ја ажурираше својата листа на познати личности кои сведочат на принцот Вилијам од Англија.


Вака самиот Apple го опишува тоа:

Пешачењето е најпопуларната физичка активност во светот и една од најздравите работи што можеме да ги направиме за нашето тело. Прошетката често може да биде повеќе од само вежбање - може да ви помогне да го расчистите вашиот ум, да решите проблем или да дочекате нова перспектива. Дури и во текот на овој предизвикувачки временски период, една активност што остана достапна за многумина е пешачењето. Со Time to Walk, донесуваме неделна оригинална содржина на Apple Watch on Fitness + која вклучува некои од најразновидни, фасцинантни и најславни гости кои нудат инспирација и забава да им помогнеме на нашите корисници да продолжат да се движат низ моќта на одење.

Принцот Вилијам е најавен како следниот славен гостин на Time to Walk, со неговата аудио снимка Apple Fitness +, која ќе се емитува и на Apple Music 1. Неговото кралско височество сними 21-минутно аудио за услугата. Додава и избор од 16-минутна музика. Вкупно речиси 40 минути за добра прошетка и разбистри го умот.

Принцот Вилијам зборува за важноста на останете ментално подготвени. Тој, исто така, размислува за радосниот момент кога бил извлечен од неговата комфорна зона, вредноста на слушањето како начин за зајакнување на другите. Искуство кое го навело да му даде приоритет на менталното здравје.

Исто толку важно е да се зачува менталното, но и физичкото здравје. Всушност, тие се тесно поврзани. Поради оваа причина, ништо подобро од тоа да се грижите за некој што шета и биде воден од англиското благородништво.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)