Нова јавна бета верзија на Менаџерот за хард диск на Paragon за Mac

мапа на патот

Ако сте еден од илјадниците корисници кои ја користат апликацијата Менаџер на хард диск Ве информираме дека откако сте во затворен бета режим повеќе од два месеци, Paragon конечно ја пушти во употреба јавната бета верзија што ќе можете бесплатно да ја преземате и инсталирате.

На овој начин има за цел да продолжи со полирање на можни грешки откриени од корисниците во обид да се постигне посигурна апликација со помалку грешки.

Менаџер на хард диск е апликација која ви овозможува да резервни копии сигурен, има флексибилни функции за обновување и алатки за оптимизација. На кратко, сè што ви треба за да создадете совршени партиции, високо сигурни алгоритми за отстранување на податоци и многу повеќе ...

Сега Парагон софтверска група ја започна јавната бета верзија на Парагон Менаџер на хард диск за Mac, нова апликација која претходно беше достапна само за оперативниот систем Виндоус. Главните карактеристики вклучени во оваа апликација се:

 • Напредно управување со партиции
 • Основна копија и миграција
 • Создавање слики од хард дискови
 • Резервна копија и закрепнување
 • Миграција
 • Промена на големината на партицијата Boot Camp
 • Бришење на хард дискови на HDD и SSD
 • Поддршка за основно складирање и Fussion Drive

Оваа нова апликација ќе можете да ја преземете од страницата на компанијата преку од следниот линк. Откако ќе се преземе, можете да ги користите сите негови функции. Сега, имајте на ум дека не е финална верзија и без грешки и затоа ве советуваме користете го на партиција за Mac дека сте предодредиле на тестирање на апликации бидејќи загубата на податоци може да се појави во случај да го направите со главната партиција.

Ве охрабруваме да го користите што е можно повеќе затоа што На XNUMX-те најактивни бета-тестери, Парагон им дава бесплатна лиценца на апликацијата. Останатите луѓе кои учествуваат ќе имаат 30% попуст на официјалната цена на лансирање што е закажана за крајот на оваа година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.