Новиот MacBook Air е официјален и ја додава тастатурата со ножици

MacBook Air

Овој пладне се случи, Епл го притисна копчето за новите изданија и не чекаше повеќе да ни ги покаже вестите во нивната опрема за овој почеток на 2020 година. Со лошите вести за Коронавирусот, ние остануваме без главниот но тоа не значи што било за оваа компанија што обично започнува директно на вашата веб-страница, кои се реплицираат од сите медиуми без исклучок. Денес, Apple го лансира новиот MacBook Air со a нова магична тастатура што веќе го видовме во 16-инчниот MacBook Pro.

Тастатура MacBook Air

MacBook Air новата тастатура Magic со механизам за ножици

Без сомнение, ова е одлична вест нова тастатура Magic Keynoard за тим кој претходно имал инсталирано тастатура со механизам за пеперутки, кој долго време не успевал во некои модели и поради оваа причина тие сакале да ја обноват опремата со овој усовршен механизам за ножици со 1 мм патување за да можете да пишувате со можна удобност и прецизност. Со превртените копчиња со стрелки во облик на Т ќе можеме лесно да се движиме низ редови на кодови, табеларни пресметки или игри без да ја имаме таа дебелина на првиот MacBook Air, но да биде нешто подебела (едвај забележлива) од оние со механизмот на пеперутката.

Главни спецификации на овој нов MacBook Air:

 • Двојадрен процесор Intel Core i3 со 1,1 GHz со Turbo Boost до 3,2 GHz
 • 5-ти генерал 1,1GHz Quad Core Intel Core i3,5 (до XNUMXGHz со Turbo Boost)
 • 7-ти генерал 1,2GHz Quad Core Intel Core i3,8 (до XNUMXGHz со Turbo Boost)
 • 256 GB меморија за базиран модел што може да се конфигурира
 • Ретинален дисплеј со Graphics True Tone Intel Iris Plus
 • 8 или 16 GB меморија LPDDR4X од 3.733 MHz
 • 256 GB SSD меморија во неговиот основен модел може да се прошири до 2TB
 • Магична тастатура 2020 година
 • Две пристаништа на гром
Цените во неговиот основен модел започнуваат од 1.199 евра и на MacBook Air со четири-јадрен процесор i5 се вметнува во 1.499 евра. Оваа нова опрема сега може да се набави на веб-страница на компанијата но тие нема да бидат достапни до следниот април.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.