Новиот MacBook Pro од 14 и 16 инчи е подготвен за испорака

Барем првите корисници кои ги купија новите MacBook Pro 14 инчи и 16 инчи веќе гледаат промена на процесот на нарачки преку Интернет. Овие промени сега ја одразуваат „пратката во подготовка“, така што с indicates покажува дека нема проблеми од каков било вид и Тие ќе ги добијат следната недела во вторник, 26 октомври.

Како и кај Apple Watch Series 7 и iPhone 13, компанијата Купертино ги исполнува роковите со првите корисници кои ги резервираа своите лаптопи. Во овој случај тоа е Модели MacBook Pro од 14 и 16 инчи, но пратките на AirPods од третата генерација исто така се движат.

Испораки на утврдени датуми и одложување на следните нарачки

Екипите резервираа во првите часови по презентацијата веќе тие се подготвени да се испратат. За оние кои сакаат да купат или подобро да резервираат еден од овие нови MacBook Pro во моментов, знајте дека најблиските датуми за испорака се кон средината на ноември. Ова се смета дека не сакате да измените ниту една компонента на новиот тим.

Вистина е дека првичните резервации на овие нови MacBook Pro беа доста масивни, но засега акцијата останува прилично стабилнаНа Ова значи дека нема премногу долги одложувања во основната опрема, меѓутоа, како што посочивме погоре, како сакате да ја прилагодите опремата ќе доведе до значителни одложувања во пратките. Во некои случаи дури и до декември. Се надеваме дека сите среќни почетни купувачи ќе ја имаат својата опрема дома во вторник.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.