Новиот iPhone 6s на 9 октомври, слетувањето на OS X 10.11 El Capitan, Amazon престанува да го продава Apple TV и многу повеќе. Најдоброто од неделата сум од Мек

сојдемак1в2

Останува помалку да имаме во наши раце долгоочекуваниот iPhone 6s / 6s Plus во Шпанија, конкретно ќе биде достапен во продавницата на Apple, 9-ти октомври. Овој уред што беше претставен во септември со бројни подобрувања и во камерата, како кај процесорот и другите нови карактеристики како што се чувствителност на притисок на екранот (технологија што Apple ја нарече 3D Touch), ќе направи многумина од нас желни да ја добијат нараквицата. и видете од прва рака дали навистина вреди да се скокне.

Од друга страна, не можеме да го заборавиме многу споменатиот OS X El Capitan, оперативен систем кој беше инсталиран на некои Mac-и со месеци на корисници и програмери во нивната бета фаза, конечно лансиран на 30 септември како бесплатно ажурирање за Mac кои ги исполнуваат барањата за инсталација и тоа можете да најдете во овој запис.

Репер-iphone 6s-macbook-0

Од друга страна, веќе видовме дека ажурирањето на Apple TV прави уште еден чекор кон мултимедијална забава во најчист стил на Wii, со можност за пристап до App Store за преземање игри и со команда за контрола на движењата, тактилни и прилично прецизни. Така, сега не само што ќе послужи како „посредник“ за гледање филмови или за користење како плеер, туку исто така ги проширува своите можности за видео игри.

Сепак, ова се чини дека не било многу смешно до Амазон што сериозно размислува за престанете да ја продавате новата телевизија Епл покрај Chromecast на Google, бидејќи тие можат да ја монополизираат продажбата што може совршено да го земе вашиот уред, Amazon Fire.

АМАЗОНСКА КУТИЈА

Како и да е за безнадежни или оние кои се нови во овој свет на Мек, оставаме неколку врски за да знаете како инсталирајте го OS X El Capitan од нула и за оние кои доаѓаат од претходната верзија и за оние кои имале бета-верзија на овој систем е веќе инсталирана.

Бидете во тек со блогот и да се консултираме најновите вести во светот на Apple а особено околу Mac. Поздрав и среќна недела!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.