Новиот Mac Pro го поминува процесот на FCC

Мек Про

Останува помалку за Apple официјално да го лансира следниот одличен тим на компанијата кога зборуваме за Mac. Mac Pro Тоа беше објавено пред неколку месеци од компанијата Купертино и официјално малку или ништо не е познато за неговото конечно издание.

Она што е јасно е дека тие продолжуваат да преземаат чекори за да може овој моќен тим да биде ставен на продажба што е можно поскоро и е дека главниот заинтересиран за него е логично самиот Apple. Во овој случај по официјалното соопштение на тимот, беше предвидено неговото лансирање за оваа есен и неодамнешното одобрување на FCC би било мртво давање дека ова е поблиску од било кога.

Несомнено, овој astвер што е новиот модуларен Mac Pro треба да биде официјално промовиран, иако е точно дека немаме точен датум за тоа. Во секој случај, компанијата подготвува сè за лансирање и во секое време тоа може да се случи, бидејќи не е тим кој бара главно, ќе биде лансиран директно на веб-страницата на компанија.

Mac Pro кој со брутална моќ благодарение на Intel Xeon процесорите со до 28 јадра, со можност за додавање 1,5 TB ECC RAM меморија, до 4TB SSD складирање и AMD Radeon Pro Vega II Duo графика со 64 GB меморија HBM2. Накратко, се соочуваме со тим кој започнува од 6.000 американски долари и кој исто така овозможува додавање на сопствен екран за тимот, 32-инчен Apple Pro Display XDR со 6K резолуција што ќе додаде уште 4.999 долари на цената ... Без се сомневате дека Mac Pro навистина е на дофат на професионалци во овој сектор и дека луѓето како вас или јас ќе можат да играат само во продавници на компании. Seeе видиме колку време е потребно официјално да ги пуштиме во употреба откако ќе го положиме FCC сертификатот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)