Новиот Powerbeats 4 сега е во продажба во Walmart

Удари во моќност 4

Бидејќи кодот на најновата бета верзија на iOS 13 се појави на сликата на новата слушалка наречена Powerbeats 4, има многу гласини кои упатуваат на лансирањето на оваа четврта генерација би било близу. Сепак, со дивеењето на коронавирусот ширум светот, сите настани се откажани.

Но, не само настаните, туку и целата продавница на „Епл“ што „Епл“ ја рашири низ целиот свет, ги затворија вратите, освен оние од Кина. Сепак, се чини дека претстои лансирање на Powerbeats 4, толку неминовно што веќе е достапно во продавниците на Валмарт, поточно во една лоцирана во округот во Newујорк.

Сликата што е на чело на овој напис, направена од корисник и која ја одекнаа и главните американски медиуми, ги потврдуваат гласините поврзани со карактеристиките што ќе ги најдеме во оваа четврта генерација. Од една страна, почнувајќи од боите: црна, бела и црвена.

Друга информација што само потврдува дека навистина станува збор за новата генерација на Powerbeats е траењето на батеријата, времетраењето што е прикажано на надворешноста на кутијата и тоа достигнува 15 часа, исто како што истакнаа гласините. Со Powebeats 4 управува чипот H1, така што тие се компатибилни со гласовната команда „Еј Сири“ и ни ги нудат истите функции како AirPods и AirPods Pro.

Она што не се додава толку многу е цената. Powerbeats 3 е достапен за 199 долари во САД, додека кај Walmart четвртата генерација одбележува 149 долари. Веројатно е дека бидејќи не е Apple Store, можете да си играте со цената, но не и ако станува збор за нова ставка на пазарот.

Најверојатно станува збор за грешка направена од работниците од Валмарт, грешка што тие брзо ќе ја решат со отстранување од полиците. Ако земеме предвид дека во приликите во кои се случила истата грешка, времето на лансирање е само неколку дена, повеќе од веројатно е дека Powerbeats 4 ќе биде објавен оваа недела.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.