Нов „The Sims 2: Pet Stories“ на продавницата за апликации во Mac

Симс 2: Приказни за миленичиња

Симс 2: Приказни за миленичиња веќе е во продавницата за апликации Mac, fansубителите на сагата и животните само за 19,99 евра може да се забавувате со часови. Грижете се и обучете ги своите миленици таму каде што ќе мора да надминете различни предизвици додека се натпреварувате за првото место во претстава за миленичиња. Отклучете ги наградите кога ќе ги скротиш своите миленици и ќе надминеш различни цели Сега вашите Симс можат да ги обучуваат своите миленици да добиваат награди преку препреки, клацкалки, обрачи итн. Еве ја приколката на англиски јазик, но играта е вклучена Español.

„The Sims 2: Pet Stories“ има отворен бесплатен режим каде што можете да ги креирате вашите Симс и нивните миленици и да изберете помеѓу 70 раси на кучиња y 30 мачки. Играта содржи две целосни приказни во режим на приказна каде ќе ја играте Алиса, каде што ќе мора да победи на локален натпревар за миленичиња.

Минималните барања и компатибилност за да може да се игра „The Sims 2: Pet Stories“.

 • Брзина на процесорот 2.2 GHz, GB RAM, 10 GB слободен простор на тврдиот диск, (ATI): Radeon HD 3870, (NVidia): GeForce 8800, (Intel): HD 3000 и 256 MB VRam.
 • Следниве видео чипови Тие не се компатибилни со The Sims 2: Pet Stories: ATI RADEON HD 2600 и порано, NVIDIA 8600m, 9400 и порано, Intel Integrated GMA 950 и Intel Interated x3100.
 • „Симс 2: Приказни за миленичиња“ не поддржува томови форматирани како Mac OS Extended (чувствителни на големи букви).

Детали:

 • Категорија: Игри.
 • Публика: 17 г.
 • Верзија: 1.0.0.
 • Големина: 2.16 GB
 • јазици: Шпански, германски, француски, англиски, италијански, јапонски.
 • Развивач: Aspyr Media (iDP).
 • компатибилност: OS X 10.9.5 или понов.

Купете го комплетот на „Симс 2: Приказни за миленичиња“ директно од Mac App Store кликнување на следниот линк.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.