Нови соопштенија за содржината на Apple TV +

Apple TV +

Епл ТВ + штотуку објавен три реклами на содржината во моментов во платформата за пренос на мултимедијална содржина. Рекламите имаат совршено времетраење да се емитуваат како програмски реклами или во постоечки видеа, на пример, на YouTube или други социјални мрежи. Вистината е дека токму сега, кога сите сме дома, телевизијата игра водечка улога во домовите.

Утринското шоу, Видете, Слуга, Дом пред да се стемни, бранејќи го Јаков, The Banker и The Beastie Boys Story се theвездите на овие нови реклами.

Трите реклами што Епл штотуку ги објави во врска со содржината на Епл ТВ +, прикажуваат низа продукции сопствени и други, да се обиде да го закачи гледачот. На овој начин тие сакаат повеќе корисници да се приклучат на мултимедијалната содржина на американската компанија.

Иако почетоците на Apple TV + беа малку сомнителни, денес содржината што ја содржи не е дека е премногу, но е доволна. Може да поминете неколку часа пред телевизорот. Некои од најавените продукции се на пример Погледнете, Слуга или филмот Банкар.

Сите најавени серии носат многу протагонисти на многу високо ниво што ја прави една од максимите изнесени од одговорните за платформата на почетокот на истата: Apple TV + бара квалитет отколку квантитет.

Apple ќе продолжи да ја згуснува оригиналната содржина на Apple TV + со a нов избор која вклучува нова британска хумористична серија „Обидувајќи се“. Нови епизоди од детската серија Ghostwriter. Подоцна овој месец, „Епл“ ќе ја лансира анимираната музичка серија „Централ парк“ и документарната серија: „Драги“.

Патем ако треба да се навлажни со која било од споменатите продукции, би ги препорачала See and The Morning Show

Како и секогаш, Apple ги започна овие објави преку вашиот канал што го поседувате во наменската социјална мрежа, YouTube.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.