Ново ажурирање за верзијата Adobe Flash Player 18.0.0.209

флеш-плеер

Верзијата на Adobe Flash Player 18.0.0.203 тешко траеше една недела и веќе добивме друга верзија за да поправиме некои безбедносни прашања. Отпрвин се чини јасно дека нешто не е сосема во ред во додатокот Adobe Flash Player, бидејќи не е нормално да се добиваат две верзии за само 7 дена, но како што секогаш велиме во овие случаи, најдобро е да започнете брзо ажурирање и исправете го Проблемот што не чека да поминат деновите и предизвикува вистински главоболки кај корисниците.

Овој пат тоа е верзија 18.0.0.209 и решава голем безбедносен пропуст што ја загрози приватноста на корисникот, нешто што не се случи во последно време, но исто така е нормално кога станува збор за Flash Player. Во овој момент, скандализираниот од безбедносните пропусти на приклучокот е глупаво, па затоа е најдобро да го ажурирате Flash Player што е можно поскоро и да продолжите со задачите ... Откако ќе се инсталира најновата достапна верзија, алатката бара од нас да извршиме а рестартирајте го Safari или прелистувачот што го користиме да ги заврши промените.

флеш-плеер-

Овие ажурирања обично се појавуваат автоматски на нашиот Mac преку скокачки прозорец што предупредува на новата достапна верзија, но секогаш можете да пристапите од Преференци на системот и кликнете на икона за блиц, потоа одете на горниот таб Напредно, Во него ќе го видите делот за ажурирања во кој се појавува верзијата што сте ја инсталирале на вашата машина. Исто така, може да се пристапи директно од веб-страницата на Adobe Flash Player, и проверете дали ја имаме инсталирано најновата достапна верзија. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.