Ново ажурирање на компатибилноста за RAW 6.05 камери

суров-мак-формат

Момците од Купертино лансираа нова верзија на компатибилност за дигитални фотоапарати со можност за снимање на слики во RAW. Ова е верзија 6.05 и доаѓа само еден месец по 6.04 со нова листа на камери компатибилни со OS X Yosemite и овој формат на слика. Списокот на компатибилни фотоапарати расте со нови 10 додатоци, но ние го имаме на располагање долгиот список на компатибилни фотоапарати достапни во веб-страница за поддршка Јаболко

Ова се новите додатоци на ова објавено ажурирање:

 • Канон EOS M3
 • Fujifilm X-T10
 • Фуџифилм XQ1
 • Фуџифилм XQ2
 • Leica M Monochrom (Тип 246)
 • Никон 1 Ј5
 • Олимп СТИЛУС Ш-2
 • Олимп СТИЛУС ТГ-4 Тежок
 • Panasonic LUMIX DMC-G7

Ако од која било причина, ова ажурирање не се активираше автоматски на вашиот Mac или во продавницата за апликации Mac, не грижете се затоа што ќе заврши на вашиот Mac. Ако не сте сигурни дали сте ажурирани на оваа верзија 6.05, бидејќи имате автоматски ажурирања активирано, запомнете дека можете да пристапите до новата верзија директно од менито > Продавница за апликации или пристапуваат директно од апликацијата Mac App Store> Новости. Сигурно од Apple тие продолжуваат да додаваат модели на дигитални фотоапарати за да ја зголемат поддршката во професионален RAW формат што им овозможува на овие ретуширање без губење на квалитетот на сликата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.