Играта Luftrausers пристигнува како новина во продавницата за апликации Mac

игра-

Се соочуваме со пристигнување на нова игра во продавницата Mac. Станува збор за играта Луфтраузерс и малку да се поедноставиме, ќе кажеме дека станува збор за аркадна борбена игра во воздухот што ќе не изненади со неколкуте графики во боја и спектакуларната природа на нејзиното дејствување, експлозиите и движењата.

Оваа игра најпрво пристигна на платформата на Сони, поточно на PS Vita, а подоцна се прошири и на останатите платформи на игри, компјутер, PlayStation, итн. Сега по некое време пристигнува за корисниците на Mac на развивач GHI Media, LLC.

игра-1

Ова се спецификациите на играта и во однос на минималните барања не се бара многу. Единственото нешто што треба да го имаме предвид е инсталирале  OS X 10.8 или подоцна на нашиот Mac за да може да играме. Останатите спецификации ги оставаме тука:

 • Објавен на продавницата за апликации Mac на 04 / 02 / 2016
 • Верзија: 1
 • Големина: 106 MB
 • Јазик: English
 • Ретко / повремено насилство од цртани филмови или фантазија

Несомнено, играта Luftrausers ќе нè закачи од самиот почеток благодарение на нејзината едноставност, а тоа е дека има систем за бодување заснован на синџири на комбинации и со одреден елемент на награда и ризик што треба да го преземе добриот корисник, ќе се одвлече од прв момент. Можеме да создадеме ланец од. Играта има почетна цена од 9,99 евра и можете да пристапите директно до неа од врската подолу.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.