Новиот iPad Pro 2020 е исто така официјален. Двојна задна камера, LIDAR и нова магична тастатура

iPad Pro 2020

Конечно, исто така, имаме промени во iPad Pro што компанијата ги лансираше за прв пат минатата година 2018 година. Во овој случај, фирмата Купертино додава сензор за лидар, на двојна задна камера со широк агол и обновена магична тастатура. Оваа нова тастатура вклучува USB-C порт за истовремено полнење, trackpad што ги множи можностите на iPadOS и исто така додадете позадинско осветлувањеАјде, она што многу корисници го бараа долго време.

iPad Pro

Внатрешноста исто така се менува и додава поголема моќност

Именуван 8-јадрен процесор A12Z Bionic што нуди моќ што многу лаптопи веќе ја сакаа за нив, навистина со претходниот iPad Pro веќе имавме моќ да ја поштедиме, но Apple ја подобрува оваа точка со секое обновување, така што сигурно нема да остави никого рамнодушен. Подобрувањата во неговиот термички дизајн овозможуваат поголеми врвови на перформансите и продолжување на напојувањето во најсложените процеси. И со Neural Engine дизајниран од Apple, целата станува навистина моќна.

Можеме да кажеме дека овие нови iPad Pro 2020 не додаваат премногу промени однадвор, едноставно двојната камера на задната страна со сензорот LIDAR покажува дека се соочуваме со различен тим. Нема промени на екранот, но има промени во капацитетот на складирање што сега започнува во 128 GB за неговиот основен модел.

Тастатура IPad Pro

Новата тастатура заслужува посебен дел

И оваа нова магична тастатура е совршен придружник за iPad Pro кога сакате да замените MacBook или кој било лаптоп. Тастатурата додава неколку интересни аспекти како што е пристаништето USB-C истовремено полнење и trackpad. Оваа тастатура има осветлување Покрај тоа, тој го штити уредот од двете страни, се поврзува со iPad Pro магнетно и има дизајн со лебдечка поддршка што ви овозможува да го прилагодите аголот на екранот.

Компатибилноста на Trackpad нуди нови можности на уредот што треба да се зајакнат со iPadOS. Новиот курсор е дизајниран за чиста околина на допир, од Apple велат:

Бидејќи е контекстуално, станува алатка што ви треба постојано, па можете да ја користите со копчиња, икони на апликации или текст. Совршено е за задачи што бараат поголема прецизност, како што се креирање табели или уредување на текст. Можете исто така да ја користите trackpad-от со интуитивни гестови и да го искористите iPadOS како никогаш порано.

Конечно цената. Овие нови iPad Pro ги одржуваат цените почнувајќи од 879 евра за основниот модел од 11 инчи и 1.049 евра за моделот од 12,9 инчи. Новиот iPad Pro сега може да се резервира, но нема да биде достапен до 25 март. Нови Магичната тастатура ќе биде достапна подоцна без одреден датум.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.