Нов спортски предизвик за Apple Watch започнува во јануари 2021 година

Внатрешен предизвик на компанијата да ги затвори прстените на активноста

Една од најголемите придобивки што ја има Apple Watch е да може да одговори на предизвиците што ни ги предлага. Секој месец имаме можност да ги исполниме месечните цели што часовникот ни ги предлага како дел од програмата за мотивација за одржување на формата. Овој месец, на пример, мора да ги дуплираме нашите калориски трошоци 7 пати. Од време на време излегуваат посебни предизвици и тоа веќе го објавивме Првиот спортски предизвик за Apple Watch започнува во јануари 2021 година.

Apple секогаш поставува низа предизвици што треба да ги исполниме на Apple Watch. Секој месец мора да одговориме на предизвик и од време на време компанијата лансира посебен. Имаме предизвик за денот на Земјата или Денот на бранителите. Првиот спортски предизвик на Apple Watch започнува во јануари 2021 година. Посебен предизвик, освен оној што се случува секој месец. Овој пат сме мотивирани од тоа што мораме затворете ги трите прстени, седум последователни дена. Она што се нарекува правење совршена недела.

Таа недела го сторивме тоа, го имаме од 7-ми до 22-ри јануари, да може да го добие. Таа недела, ќе добиеме многу предизвици. Не само посебната, ако не и совршената недела и достигнувањето на секој прстен кој последен ден. Покрај тоа, Apple ќе ни даде налепници за употреба во Messages и FaceTime. Доволно за да расположите некого и исто така да ја започнете годината добро. Ценето е што тие не пуштија да започнеме на 7ми, па можеме да уживаме во добро парче роскон де реје без проблеми.

Waitе го чекаме известувањето што Apple обично го испраќа до корисниците на Apple Watch, неколку дена пред предупредувањето за денот кога ќе започне предизвикот. Бидете во тек и ќе ја започнеме годината со голем број виртуелни награди и со нашата форма во совршена состојба на преглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.