Нов „Трин 3: Артефактите на моќта“ на продавницата за апликации „Мек“

Трина 3: Артефактите на моќта

Повремено ви кажавме за инвеститорот „Frozenbyte Ltd“ и неговите игри,  Трин и Трин 2. Па, сега на 18 ноември тие го презентираа „Трин 3: Артефактите на моќта“ продолжение на првите две и се цени по 21,99 евра.

Во играта „Трина 3: Артефактите на моќта“, ќе експериментирате и ќе влезете внатре во светот на бајките со зачудувачки пејзажи, каде што ќе имате голема разновидност на загатки, магични гаџети, опасни непријатели и убави суштества. Можете исто така да играте во еден играч o en соработка со до тројца играчи, и да локално или преку Интернет. Тогаш ве оставаме а видео дека го гледате потенцијалот на оваа игра.

Во режим на кампања, можете да изберете Волшебникот Амадеус, Витезот Понтиј y Зоја крадецот каде постепено дошле до заклучок дека нивните животи биле побарувани од моќен магичен артефакт. Хероите се обидуваат да ги повратат своите извонредни дарови со артефактот наречен Трине и затоа тие се мешаат во моќта над нивното разбирање. Единствениот голем недостаток што го најдов во играта е тоа тоа е само на англиски јазик, но ако не се плашите од тој јазик, ви препорачувам да го играте целиот Trine.

Препорачани системски побарувања:

 • Верзија на OS X 10.9 Маверикс, или подоцна.
 • Интел процесор.
 • Меморија: 8 GB RAM меморија.
 • Графика: OpenGL 4.1.
 • Мрежа: Широкопојасна Интернет врска.
 • 4 GB достапен простор на тврдиот диск.

Детали:

 • Категорија: Игри
 • Публика: 18 / 11 / 2015
 • Верзија: 1.0.3
 • Големина: 3.55 GB
 • Јазик: Англиски
 • Развивач: Frozenbyte Ltd.
 • компатибилност: OS X 10.8 или понов

Ослободување од одговорност „Трин 3: Артефактите на моќта“ директно од продавницата за апликации Mac од врската подолу.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.