Нов iTunes 12.2.2 со бројни подобрувања за Apple Music

итунс-12-12-2

Во прилог на новата верзија на OS X Јосемит 10.10.5 лансиран од Apple пред неколку минути, момците од Купертино исто така го ажурираа iTunes, овој пат ова е верзија 12.2.2. Оваа нова верзија на iTunes е директно поврзана со услугата за стриминг музика, Apple Music, покрај подобрувањата директно поврзани со перформансите и корекција на грешки или мали грешки во алатката.

Заборавив да го споменам тоа iOS 8.4.1 исто така беше објавен попладнево, така што имаме голем број главни ажурирања на нашите уреди. Но, враќајќи се на iTunes и неговата нова верзија по еден месец од лансирањето на претходна верзија 12.12.1Apple гледа на својот радио сервис Beats 1 и ги поправа грешките на Apple Music, па да ги разгледаме овие серии на подобрувања.

итунс-12-2-2

Имплементираните подобрувања се директно поврзани со решавање проблеми со прегледување на уметниците, правилно нарачани плејлисти на нашата музика, правилно прегледување на станиците Beats 1 што се репродуцираат или комплетно радио програмирање и корекција на грешки во Connect за да можат уметниците да ги споделат вашите мислења, фотографии, музика и видеа.

Оваа верзија на iTunes бара OS X 10.7.5 или повисок и за да користите Apple Music мора да имате OS X 10.9.5 Mavericks. Како и секогаш, оваа нова верзија е потполно бесплатна и може да се преземе за сите Mac со OS X и за компјутерите со оперативниот систем Windows.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.