Номад, исто така, се свртува кон борбата против пандемијата Ковид-19

Номад

Како што се случува со многу компании, компанија за додатоци Номад го покажува своето нај kindубезно и најнапорно лице во борбата против пандемијата на коронавирусите што ја погодува целата наша планета и затоа се вклучува во нејзината борба како и многу други големи компании.

Номад, е познат по производство на футроли, полначи, бази за полнење и производи за iPhone, Apple Watch, па дури и Mac, но во моментов пренасочува дел од производствените ресурси кон производство на медицински маски кои недостасуваат сериозно. Тие исто така отворија канал за донации, така што сите што сакаат можат да придонесат малку во оваа изработка маски и материјал за тоалети.

Мапа на ковид

Рекламирано на вашата веб-страница Ги пронајдовме сите детали за да донираме и работата што ја прави Номад за да управува со производството и пратките на маски во земјите на кои им се најпотребни, вклучувајќи ги и нашите, Италија или Newујорк. Навистина е нешто што се цени бидејќи овој материјал е навистина неопходен за да се заштитиме од овој вирус, иако е точно дека не се работи за маски за максимална заштита подеднакво се корисни.

Од Номад објасни:

Во тоа време, ние веруваме дека најдоброто што можеме да сториме е да помогнеме во дистрибуцијата на потребните материјали низ целиот свет за да им помогнеме на оние кои се во првите редови на „битката“ да ја намалат заразата и да се борат заедно за да можат да се лекуваат. Медицинските професионалци ќе го имаат првиот бран на овие маски, проследени со службите за итни случаи и основните бизниси за снабдување на населението.

Сите гестови се добри и затоа веруваме дека овој вид иницијатива е навистина интересен борете се против оваа „бубачка“ тоа влијае на сите нас. Како што велат стручњаците од оваа област и најверанот на тоа место, во време на војна компаниите прилагодени да произведуваат секаков вид производи за заштита на населението, за производство на оружје и други, во моментов токму тоа се случува, а тоа се компании како Номад што произведува додатоци за iPhone се претвораат во производство и дистрибуција на производ што го нема во нивниот каталог на производи: маски.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.