Носете ги своите Macbook или Macbook Pro со оваа стилска актовка


Apple со години се обидува да го добие најлесниот и најтесниот лаптоп. Оние од нас кои го користат нашиот Mac на пат до работа или патувања често ја ценат оваа леснотија и ергономија. Изберете во овој случај торба или актовка за транспорт, без да бидете сложена задача, за тоа е потребно да се посвети одредено време. Па, минималистичкиот дизајн на компјутерите од Apple бара нивно безбедно транспортирање, но истовремено и елегантно. Денес знаеме актовка што одговара на овие две карактеристики кои претходно биле изложени, а во исто време е по прифатлива цена практично за сите корисници на Mac. 

Надворешно, оваа актовка има завршница што наликува на ткаенина, од друга страна, на допир е пријатна ткаенина како ткаенина, но со текстура од полиестер, идеален за водоотпорна содржина, како што е дискутирано подолу. Тоа е во следниве бои: светло сива, со портокалов патент и рачка, или зелена и црна патент од нане и рачка со портокалова рачка. Имаме надворешен џеб, идеален за складирање на полначот, мобилниот или други мали предмети.

Друга извонредна точка е водоотпорна јакна што ја носи актовката Инатек. Вклучува заштита од 600D, отпорна на прскање вода и дизајнерите велат дека може да трае со години.

Друга предност на актовката, отстранување на Mac. Овој пат, дизајнот овозможува отстранување на опремата од страна, што го отежнува споделувањето простор на другите содржини со Mac, лесно може да се отстрани.

Конечно, најважниот аспект според мене, заштита од неволни удари. Има 5 внатрешни облоги што овозможуваат голема заштита.

Куферот е достапен во следниве големини: Импулсирани од 13 до 13.3 инчи, 14 инчи и од 15 до 15.4 инчи. Можеме да ја купиме актовката на Амазон, и на цените се од 13,99 € до 19,99 € € во зависност од избраната големина. За време на пишувањето на статијата, на дното, можеме да добиеме попуст од 30% со внесување на кодот што се појавува таму.

Затоа, ако сакате да ја дадете вашата торбичка за промена на сценографијата или едноставно да ја заштитите вашата опрема, ова е одлична можност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.