Освежениот Mac mini би бил близу. Еве еден концепт за тоа што може да биде

Се чини дека за неколку часа ќе видиме што може да биде новиот Mac mini главна точка што Apple ја подготви за нас и која ќе започне во 15:XNUMX часот во Шпанија. Овој Mac mini не треба да има премногу козметички промени бидејќи истекувањето би било на маса (во принцип) и не сме виделе ништо.

Од друга страна, просторот сивата боја може да биде една од најголемите новини за овој Mac mini како и доаѓањето на USB C приклучоци заедно со Thunderbolt 3 итн. Во овој случај, она што сакаме да ви го покажеме се низа слики од концепт на овој тим во светло сива боја создадено од Виктор Кадар.

Вистината е тоа Mac mini има дизајн навистина прилагоден на овие времиња, иако е стар, но нема ништо лошо во дневната соба или на маса во која било канцеларија. „Епл“ знаеше да направи многу добра дизајнерска работа како и секогаш, а тимот е исто толку убав како и кога беше лансиран. Во овој случај, Kádár ни покажува многу сличен дизајн во концепт, можеби малку потенок или малку помал, но генерално е многу сличен.

Haveе мора да бидеме трпеливи неколку часа и да почекаме Apple да го започне својот главен збор во кој ќе го претстават новиот iPad Pro и неколку Mac, меѓу кои може да биде тивко Mac mini освежен одвнатре и со мало вклопување однадвор. Во моментов нема ништо јасно за Mac-ите што тие ќе ги презентираат, затоа мора да бидеме будни и да го чекаме најдоброто од главната тема што се чинеше дека никогаш не дошла и што е веќе тука.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.