Објавено ажурирањето за поддршка на уредот MacOS Big Sur

macOS Биг Сур

Попладнево Apple лансираше а нова верзија за ажурирање за поддршка на уредотНа Во оваа смисла, мора да се каже дека станува збор за мало ажурирање, но дека е важно да се инсталира за правилна работа помеѓу iOS уредите и Mac.

Големината на ова ажурирање не е премногу голема, па за момент ќе имаме ажурирана опрема. Во овој случај го поправа проблемот со ажурирање и враќање уреди со оперативен систем iOS или iPadOS поврзан со Mac.

Ажурирање на Биг Сур

Немаме точни податоци за подобрувањата што се додаваат во оваа нова верзија, но очигледно е дека е решен некој проблем со врската помеѓу уредите и Mac. Не би било изненадувачки ако ова биде објавено за Поправете ги дефектите помеѓу Finder на вашиот Mac и новите модели на iPhone 13, новиот iPad mini и iPad од XNUMX-та генерација.

Големината на оваа датотека за ажурирање е 195,6 МБ и не бара рестартирање на компјутерот откако ќе се инсталира, така што нема потреба да се грижите за времето за инсталација. Како што рековме на почетокот, момент е да се изврши ова ажурирање, затоа е најдобро да се ажурира што е можно поскоро за да се избегнат можните грешки решени со него.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.