Објавени се развивачите на MacOS 3, watchOS 11.5 и tvOS 7.6, бета 14.7

Втори бета-верзии на macOS Catalina 10.15.4, watchOS 6.2 и tvOS 13.4

Пред неколку часа, развивачи бета 3 верзии на macOS 11.5, watchOS 7.6 и tvOS 14.7. Логично, бета-верзијата на iOS 3 исто така пристигна заедно со онаа на iPadOS 14.7 и сите додаваат подобрувања во функционалноста, безбедноста и стабилноста на системот.

Компанијата Купертино продолжува да објавува ажурирани верзии со подобрувања директно поврзани со стабилноста и безбедноста, не се додаваат многу естетски или функционални промени над оние што се спроведени во првата верзија.

Сите овие бета верзии Тие се веќе достапни за преземање преку ОТА ако сте развивач. Можно е во следните неколку часа овие верзии да бидат достапни и во јавни бета-верзии, за сите оние што се регистрирани.

Запомнете дека овие бета верзии може да содржат грешки, да бидат нестабилни или дури и некомпатибилни со некои апликации што ги користите секој ден за работа, одмор и сл., Па затоа е подобро да не бидете на патот и да чекате најмногу за верзиите јавна бета верзија, особено поради можни проблеми со Apple Watch. Usе нè допре внимателно следете ја еволуцијата на овие нови бета верзии. Вистината е дека бета-верзиите на Apple се обично прилично стабилни, но тие се бета-верзии и може да имаат одредена некомпатибилност со алатка или апликација што ја користиме за работа и затоа мора да бидеме внимателни со тоа што го инсталираме на нашите уреди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.