«Оваа војна е моја», различна игра и понуда за ограничено време

„Оваа војна е моја“, друга игра и се продава за ограничено време

Оваа војна е моја (Оваа војна е моја) е воена стратешка игра за Mac која отстапува од вообичаените игри на оваа тема и што сега можете да ги добиете по многу специјална цена директно од продавницата за апликации Mac.

Главната новина на Оваа војна е моја тоа е токму перспективата на играчот. Во оваа игра нема да го усвоиш идентитетот на војник кој се соочува со безброј крвави битки со десетици смртоносно оружје од сите видови, но ќе ја преземете улогата на група луѓе кои мора да преживеат во градот опколен од војната.

Оваа војна е моја, војна гледана од друга перспектива

Развиено од 11 битни студија СА, автори на други игри со војна, како што се „Аномалија Кореја“ или „Аномалија бранител“, Оваа војна е моја весникот Гардијан го опиша како „Сурово, но убаво“, обезбедувајќи уникатно искуство на играчите кои сакаат игри поставени во воени сценарија.

Во „Оваа војна е моја“ не играте како елитен војник, туку како група цивили кои се обидуваат да преживеат во опколен град; борба против недостаток на храна, лекови и постојана опасност од непријателски снајперисти и чистачи. Играта нуди искуство на војна гледано од сосема нов агол.

En Војната е моја, ритамот на играта е обележан со алтернација на денот и ноќтаБидејќи секој момент ќе понуди различни опасности со кои опсаденото цивилно население мора да се соочи за да преживее среде хаосот и катастрофата во војната.

Во текот на денот најголема опасност имаат снајперисти, подготвени да го завршат целиот живот во прибежиштето; затоа, врвен приоритет во моментов ќе биде да се остане безбеден, надвор од центарот на оружјето на снајперистите. Но кога ќе падне ноќта, ќе биде време да се искористи темнината и да се преземат мисии во потрага по храна и други предмети за да се обезбеди живот на опсадените.

Во „Војната е моја“ ритамот го наметнува циклусот на денот и ноќта. Во текот на денот, снајперисти надвор ве спречуваат да го напуштите засолништето, затоа треба да се фокусирате на чување на својата скривница: изработка, трговија и грижа за преживеаните. Ноќе, однесете еден од вашите цивили во мисија преку збир на уникатни локации за да соберете предмети што ќе ви помогнат да останете живи.

Оваа војна е моја е јтој е воена игра во која ќе мора да донесете, како и во вистински војни, тешки одлуки во кои вашите морални принципи ќе бидат ставени на тест, без да заборавиме на една единствена цел: да преживееме.

Донесете одлуки за живот и смрт водени од вашата совест. Обидете се да ги заштитите сите во вашето засолниште или да жртвувате некои од нив за долгорочно преживување. За време на војната, нема добри или лоши одлуки; Има само преживување. Колку побрзо го сфатите, толку подобро.

Главни карактеристики на Оваа војна е моја

Оваа војна е моја ги нуди следниве главни карактеристики:

 • Тоа е игра која е инспирирана од настаните од реалниот живот
 • Можете да ги контролирате преживеаните и да управувате со вашето засолниште
 • Оружје, алкохол, кревети или печки, што било ќе ви помогне да преживеете
 • Е мора да донесувате одлуки, „честопати непростувачко и емоционално тешко искуство“
 • Секој пат кога ќе започнете нова игра, ќе најдете „случаен свет и ликови“
 • Стилизирана естетика на јаглен за да се надополни темата на играта
 • Продолжување „Малите“, уште поновидно искуство во кое може да ги доживеете ефектите на војната од перспектива на дете

Оваа војна е моја е игра достапна во Mac App Store за OS X 10.7 или повисока и чија вообичаена цена е 19,99 евра, сега, сега можете да го набавите за само 3,99 €, но мора да побрзате ако сакате, Понудата е за ограничено време, не знаеме кога завршува, и можам само да ве уверам дека е валидна за време на објавувањето на овој пост.

Оваа рудничка војна (врска со AppStore)
Оваа моја војна23,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Давид Санц dijo

  Одлична игра. 100% препорачано за 4 € е цена за подарок