Предупредување: Употреба на недефинирана константа AFF_LINK - се претпоставува „AFF_LINK“ (ова ќе фрли грешка во идната верзија на PHP) во /media/soydemac.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php on-line 22

Предупредување: Употреба на недефинирана константа AFF_LINK - се претпоставува „AFF_LINK“ (ова ќе фрли грешка во идната верзија на PHP) во /media/soydemac.com/website/wp-content/plugins/abn-appstore/definitions.php on-line 22
Оваа година останавме без предизвик за Денот на планетата Земја | Јас сум од мак

Оваа година останавме без предизвик за Денот на планетата Земја

Ден на планетата Земја

Обично до тоа време, ние би уживале во предизвик на Apple за корисниците на Apple Watch. Да, денес е Денот на Земјата и Apple секоја година го слават со предизвик во кој редовно од нас бараат обука од околу 30 минути на ден за да го добијат ексклузивниот медал и налепниците за испраќање пораки.

Оваа година со кризата Ковид-19, веќе очекувавме дека сме изоставени од овој предизвик и конечно Епл реши да не го активира по неколку години одржување денес, 22 април секоја година. Покрај тоа, во продавниците на „Епл“ логото на јаболкото било променето, оставајќи го зелено, а вработените носеле и зелени маички ...

Предизвикот можеше да биде исполнет

Ни се чини дека, и покрај тоа што не можеме да го напуштиме својот дом во многу земји и условите во кои се наоѓаме во моментот со здравствената криза, која веќе е малку исцрпена од минатите месеци во многу делови на светот, овие видови предизвици можат да бидат интересно да се избегне умот и движете се малку повеќе дома, но Apple овој пат претпочита да ги остави настрана предизвиците на активност и да не ја лансира.

Обврската со Apple за заштита на животната средина продолжува по редоследот на приоритетите и како што сите знаеме компанијата има неколку официјални изјави во кои објаснува дека 100% од енергијата што ја користат продавниците на Apple Како и сите објекти што ги поседуваат, како што е „Епл парк“ и кои се раширени низ целиот свет, тие доаѓаат од чиста енергија. Оваа година го снема предизвикот за Денот на планетата Земја, но тоа не е причината зошто ќе престанеме да се движиме, па дојдете и дајте му на вашето тело дури половина час и без да го постигнете овој предизвик што го правевме и го постигнувавме секоја година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.