Ова е Номад базната станица Apple Watch со 18W заден USB C

База за полнење номад

И дали базите за полнење на Номад има доста на пазарот и најновата лансирана од калифорниската компанија, им нуди на корисниците дополнителна наплата благодарение на вградување на две пристаништа на задниот дел од базата, USB C 18W и друг 7,5 W USB A.

Со овие новости и со можност за полнење до два iPhone истовремено или iPhone и AirPods заедно со Apple Watch, можеме да кажеме дека базата Номад се искачува на позициите како можен кандидат за набавки од корисниците на Епл.

База за полнење номад

Што има во полето за оваа базна станица на Apple Watch

И тоа е како и обично во Номад, полето додава сè што ви треба да работи без потреба од други кабли или слично, едноставно треба да го отстраните и да пронајдете место за да го лоцирате. Ова е навистина важно кај додатоците за полнење уреди бидејќи на овој начин избегнуваме проблеми при користење или дури и злоупотреба.

Во полето за ова Номад базна станица Apple Watch, наоѓаме два адаптери за приклучоци од различни земји, некои влошки за прилагодување на секоја од мерките на Apple Watch што се достапни на пазарот. Исто така, логично се додава адаптерот за полнење за Apple Watch кој е совршено интегриран во основата и theидниот трансформатор со излез од 12V = 4000mA за да може да се полнат сите видови уреди и да се искористат задните порти USB C и USB A .

База за полнење номад

Дизајн на база за полнење на Номад

Како и во останатите бази на Номад, не можеме да откриеме ништо што не е со највисок квалитет, од материјалите што се користат во основата за да се полни нашиот iPhone, до самиот кабел што доаѓа директно поврзан со струјниот трансформатор за снабдување на основата. Користените материјали и дизајнот на оваа основа се оние што го карактеризираат брендот и можеме да потврдиме дека се од многу висок квалитет.

Основата има дизајн еднаков на претходниот, и тоа е подобрување на делот за оптоварување. Ова го додава интегрираниот адаптер за полнење за Apple Watch исто како и другиот, но исто така ги спроведува тие две порти на задната страна за да може да се полни кој било уред без користење на основата Qi. Алуминиум во црна боја, кожа за основата во која ќе ги оставиме нашите iPhone или AirPods и дизајн што секој го сака.

Задната страна, оваа база додава, како што можете да видите на сликата подолу, сензор за светло што ги прави LED диодите за полнење што ги имаме пред и се активираат кога се полниме, со малку светлина тие затемнуваат и вознемируваат што е можно помалку . Ова е наменето за оние кои ќе ја користат основата на ноќната маса и не сакаат ЛЕД-светлото да ги вознемирува. Друго квалитетни детали на Номад.

База за полнење номад

Функционалност од ден на ден

Овој тип бази на Номад (и оној што додава 18W USB C и претходниот модел) нудат нешто што другите слични основи за полнење не можат да го понудат и токму некои завршувања може да бидат потпишани од Самото јаболко.

Точно е дека оваа компанија има неколку основни модели за полнење на нашите уреди и дека се чини лесно да се направи ваков тип додатоци за полнење, но користените материјали и дизајнот на производите на Номад се издвојуваат од останатите слични производи и иако имаме се повеќе и повеќе понуда. од овој вид додатоци за полнење, Номад продолжува да се подобрува над повеќето.

Доаѓајќи дома, канцеларија или слично и оставајќи ги iPhone, Apple Watch и AirPods да се полнат во ваков тип бази плус на удобност пред каблите. Да се ​​биде во состојба да наплаќате неколку уреди истовремено е нешто што штом еднаш ќе се навикнете, тогаш е тешко да се ослободите од нив, исто така ако ви дадат сигурност при полнење како онаа што ја нуди Номад и не ви треба да додадете повеќе уред за тоа, толку подобро.

База за полнење номад

Основна цена

Ова е очигледно секогаш „негативен“ аспект на повеќето производи од Номад и тоа е логично квалитетот се плаќа. Под ова не мислиме дека остатокот од основите за полнење Qi што ги имаме на пазарот се лоши или затоа што се поевтини, не се препорачуваат, она што мислиме е дека Номад има висок стандард во однос на квалитетот на материјалите и дизајнот , ова прави цените да бидат нешто повисоки отколку во другите слични производи.

Факт е дека базата за полнење Nomad Base Station Apple Watch има цена од 149,95 УСД и можете да го купите директно на веб-страницата Номад или на страниците на нашата земја како Macnificos.

Номад базна станица Apple Watch
 • Оценка на читателите
 • Нема оценка сепак!
 • Твојот резултат


Добрите

 • Дизајн и материјали за производство
 • USB C напојување
 • Сензор за светло на задната страна за да се затемне LED

Contras

 • И покрај квалитетот и дизајнот, тој не е ефтин

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Луис dijo

  заборавиле на воздушните подни