Ова се промотивните видеа на новите производи што ги претстави Apple

Пред неколку часа заврши последниот клучен збор што Apple го планираше за оваа година, главна точка дека од јас сум од Mac го следевме во живо за да ве известиме веднаш за сите новости што беа презентирани. Во овој главен збор, Тим Кук нè запозна со новиот Mac Mini y MacBook Air заедно со следната генерација на iPad Pro.

Ако не сте имале можност да ја следите презентацијата, тогаш ви го покажуваме промотивни видеа за сите нови производи што ги воведе Apple Во овој настан, неколку видеа што се веќе достапни на YouTube каналот на компанијата со седиште во Купертино и кои ви ги прикажуваме подолу.

Промотивни видеа MacBook Air 2018

Како што се очекуваше, новата генерација на MacBook Air 2018, далеку од тоа да биде влезен модел како што тврди аналитичарот Минг-Чи Куо, ја зголеми својата цена и можеме да ја добиеме основната верзија со 8 GB RAM и 128 GB SSD простор за нешто повеќе од 1.300 евра.

Промотивни видеа Mac Mini 2018

Mac Mini, исто така, го виде своето основно зголемување на цената и сега дел во неговата основна верзија од 899 евра за четири-јадрениот модел со 8 GB RAM и 128 GB SSD-меморија. Опциите за проширување што Apple ни ги става на располагање за Mac Mini, ни овозможува да го конфигурираме со до 64 GB RAM и 2 TB SSD меморија, да, сето ова за рака и нога.

Промотивни видеа за iPad Pro 2018

IPad Pro стана, според свои заслуги, идеална замена, според Apple, за сите оние корисници кои планираат да го обноват својот лаптоп, од ни нуди моќ што тешко дека ќе можеме да ја најдеме во компјутерите. Секако, за цената на овие уреди можеме да најдеме модели кои се повеќе од прифатливи, но кои ни нудат поголема разноврсност од iPad.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.