Ова се цените на iPhone Xs и iPhone Xs Max, како и нивните карактеристики

По презентацијата на новиот iPhone што ќе го гледаме во продавниците како главен телефон на Apple во следните 12 месеци, можеме да ги составиме сите информации поврзани со најиновативниот телефон на Apple за моментот.

Глобално овој нов iPhone е ажурирање на iPhone X, што веќе не се продава откако iPhone Xs е во излозите на продавниците. Моделот Xs е со иста големина како и неговиот претходник, подобрување на компонентите и карактеристиките на фотоапаратот. IPhone Xs Max сега ќе биде предводник на куќата.

Во цените Започнуваме од 1.159 € за 5.8-инчна верзија и капацитет од 64 GB. Но, ако сакаме а 6.5-инчен iPhone, iPhone Xs Max започнува од 1.259 евра. Двата модели може да се најдат, покрај добро познатата вселенска сива и сребрена боја, во златна боја. Во капацитет, наоѓаме 64 GB, 256 GB и во моделот Xs Max до 512 GB, овој телефон е помеѓу iPhone и iPad.

Што се однесува до најзабележителните карактеристики на овој нов iPhone, наоѓаме:

 • Отпорност на вода со рејтинг IP68.
 • Потрајно стакло на задниот дел.
 • Моделот iPhone Xs Max, има 6.5-инчен екран, со резолуција од 2688 x 1242 и 458 точки на инч. Името Макс има значење да има повеќе екран од iPhone Plus.
 • Екранот на iPhone Xs Max овозможува поделба на екранот со две апликации, исто како што правиме со iPad.
 • Стерео подобрување на квалитетот на iPhone.
 • Подобрена идентификација на лична карта, побезбеден и побрз.
 • El новиот чип, A12 Bionic, е процесор од 7nm. Подобрувања во неговиот „нервен“ мотор, кои го фаворизираат машинското учење. Специјално дизајниран за Face ID и Animoji.
 • ова новиот процесор е 15% побрз и 40% помалку потрошувачка на енергија. До 5 трилиони во секунда можат да ги обработуваат iPhone Xs, во споредба со 600.000 за неговиот претходник.
 • Има 8 јадра, некои за машинско учење. За да се подобри претходно споменатата потрошувачка, iPhone ќе ги користи јадрата што ги смета само за неопходни.
 • Пациентот 512 GB складирање.

Доколку сакате да уживате во овие модели, можете да направите резервација од 14 септември во 9:01 часот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.