Fire TV Stick ќе и овозможи на Амазон да се натпреварува со Apple TV на Apple

Оган ТВ стап

Само пред една недела, Амазон го пушти во продажба она што може да биде вистинска главоболка за ТВ Епл. El Оган ТВ стап тоа е, нашироко кажано, начин за лесен и удобен пристап до широк свет на дигитална содржина.

За само 59,99 € (таа е во промоција на промоција за корисниците на Prime за 39,99 €), „ниската цена“ пријател на „Епл ТВ“ влегува во конкуренција што започна пред неколку години.

Оган ТВ стап обезбедува лесен пристап до сите поголеми платформи за аудиовизуелни содржини, со Нетфликс, HBO, Youtube, и повеќе од 4000 апликации и игри. На овој начин, само со USB-врска, можеме да уживаме во нашите омилени филмови и серии.

Исто така, со помош на далечински управувач (што е очигледно обид за копирање на оној што го користи Apple TV) Ние можеме лесно да управуваме со менито и различните апликации компатибилни со оваа услуга.

Амазон обидете се со овој нов уред целосно да се потопите во пазарот во подем. Првите корисници на стапот ни кажуваат дека ја исполнува својата мисија и дека квалитетот на производот е одличен.

Очигледно, сите ги знаеме предностите што ги нуди Apple TV, од игри дизајнирани исклучиво за играње со контролата што ја вклучува, до интеракција од Siri, но Ние исто така ја знаеме неговата висока цена, а за луѓето кои можеби сакаат да ги гледаат само своите омилени филмови и серии, можеби цената може да биде преголема. 

Како што Google еднаш стори со сличен производ, ahora Амазон се приклучува на оваа сè повеќе експлоатирана падина и каде што големите компании се обидуваат да воспостават производ кој нема само свој доминатор.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.